Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier 1.0.0

Wciel się w Kapitana Amerykę w hack-and-slash'owej grze na Androida

Captain America: The Winter Soldier to naładowana akcją gra bitewna na iPhone ze słynnym superbohaterem Kapitanem Ameryka. Zobacz pełny opis

Zalety

  • Napakowana akcją rozgrywka
  • Grafika w komiksowej stylistyce
  • Mnóstwo ulepszeń i power-upów do odblokowania
  • Ścieżka dźwiękowa jak w kinowej wersji przygód superbohaterów
  • Tryb wieloosobowy online

Wady

  • Akcja bywa powtarzalna
  • Pionowa orientacja gry jest początkowo dezorientująca

Dobry
7

Captain America: The Winter Soldier to naładowana akcją gra bitewna na iPhone ze słynnym superbohaterem Kapitanem Ameryka.

Amerykańscy herosi

W Captain America: The Winter Soldier wcielasz się w rolę słynnego patriotycznego bohatera. Z pomocą Drużyny Uderzeniowej S.H.I.E.L.D musisz pozbyć się rzeszy nękających miasto złoczyńców.

Captain America: The Winter to przyjemna gra w stylu hack-and-slash, która nie odznacza sie specjalnie oryginalnością. Oprócz standardowego obijania złych facetów pięściami, masz do wyboru szeroki asortyment róznych bomb i broni. Do innych ciekawych sposobów ataku należy ciskanie tarczą we wrogów – świetna zabawa gwarantowana.

Rozgrywka nie pozbawiona jest elementów strategii. W miarę postępów w grze musisz rekrutować nowych agentów S.H.I.E.L.D, którzy pomogą Ci rozprawić się z coraz zacieklejszymi atakami wrogów. Rekrutów możesz oczywiście ulepszać, korzystając z obowiązującej w grze waluty, którą można zarobić lub nabyć za prawdziwe pieniądze. Samego Kapitana Amerykę również można w ten sposób upgradować.

Innym strategicznym aspektem w Captain America: The Winter Soldier jest laboratorium badawcze, gdzie możesz ulepszać uzbrojenie członków Twojej drużyny, jak również budynki kwatery głównej, które po rozbudowaniu pozwolą Ci zakwaterować dodatkowych agentów.

Captain America: The Winter Soldier posiada asynchroniczny tryb multiplayer, w którym możesz dołączyć do danego klanu i stanąć do walki z innymi graczami. Tabele wyników online skutecznie zmotywują Cię, aby dać z siebie wszystko.

Warto jeszcze podkreślić, że Captain America: The Winter Soldier jest właściwie wersją demo. Możez grać w nią za darmo jedynie przez pierwsze dwa poziomy, a następnie trzeba będzie zapłacić za pełną wersję gry. 

Jak przejąć kontrolę

Zasady sterowania w Captain America: The Winter Solider są bardzo klarownie przedstawiane podczas kilku pierwszych poziomów za pomocą interaktywnego przewodnika

Sterowanie w grze opiera się (podobnie jak w innej grze od Gameloft: Thor: The Dark World) na dotykaniu ekranu w celu wykonania ruchu, ale do wyboru masz również joystick umieszczony na dole ekranu. Niemniej, dotykowe kontrolowanie postaci jest wystarczająco proste, a przyciski ataku są bardzo wygodne w użyciu. 

Niektórzy gracze mogą mieć pewne trudności z przywyknięciem do pionowej orientacji w Captain America: The Winter Soldier. Czasami ciężko jest się zorientować, skąd nadciąga zagrożenie, a kierunek poruszania się bohaterów początkowo może działać dezorientująco. 

Komiksowy styl

Captain America: The Winter Solider pod względem graficznym jest rewelacyjna. Znakomicie oddaje atmosferę komiksów, nie omijając takich szczegółów, jak teksty z dźwiękami pojawiajace się, kiedy komuś przyłożysz.

W grze występuje również wiele innych popularnych postaci z serii komiksów o Kapitanie Ameryce, na przykład Black Widow, Falcon, King Cobra czy Taskmaster. 

Również ścieżka dźwiękowa inspirowana muzyką z kinowej wersji przygód o superbohaterach znakomicie pasuje do tej pełnej akcji gry, a jej jakość jest naprawdę dobra. Niestety, w cut scenach brakuje podłożonych głosów prawdziwych aktorów - jest jedynie sam tekst. 

Kolejny hit o superbohaterach od Gameloft

Captain America: The Winter Solider z pewnością przypadnie do gustu fanom Marvela na całym świecie. Jest to gra naładowana akcją, w której znajdziesz wielu ulubionych superbohaterów. Ponadto, będziesz mieć do dyspozycji mnóstwo życia, także szykuje się zabawa na dłuższy czas. Niemniej, niektórzy zwolennicy klasycznego hack-and-slash mogą mieć pewne obiekcje co do grania w orientacji pionowej. Początkowo może to być nieco niewygodne, ale z czasem można się po prostu przyzwyczaić. 

Captain America: The Winter Soldier

Download

Captain America: The Winter Soldier 1.0.0